poniedziałek, 2 lipca 2012

Sukienki wieczorowe xxl a typ urody

Sukienki wieczorowe xxl a typ urody - 

pomożemy dobrać suknię do Twojej urody.


Sukienki wieczorowe xxl cieszą się olbrzymią popularnością w okresie wiosenno - letnim. Wszelkiego typu zorganizowane imprezy typu: wesela, komunie, chrzciny, itp wymagają od nas abyśmy zainwestowały w suknię wieczorową. W naszym przypadku będzie to suknia wieczorowa w dużym rozmiarze. Długość do kolan to moim skromnym zdaniem podstawowe minimum w rozmiarze plus size. Postaram się dzisiaj przybliżyć Wam co nieco jak dobrać kolorystykę naszego ubioru do typu urody jaki reprezentujemy.

Już w poprzednim stuleciu szwajcarski malarz Johannes Itten stworzył koncepcję analizy kolorystycznej, według której do każdego typu urody przypisana jest indywidualna paleta barw, która najlepiej z nią harmonizuje. Na podstawie tej teorii powstała typologia według czterech pór roku. Aby odpowiednio określić typ najbardziej zbliżony do naszej urody, należy przeanalizować m.in. swoją karnację i reakcję na opalanie, kolor oczu, ust i naturalny kolor włosów. Oczywiście każdy człowiek jest inny i bardzo często występują także typy pośrednie, jednak znajomość pewnych ogólnych zasad z pewnością pomoże przy doborze odpowiedniego koloru sukienki.  
Większość kobiet intuicyjnie dobiera kolory swojej garderoby – pewne barwy lubimy bardziej niż inne, często są one także odzwierciedleniem naszego nastroju. Zdarza się jednak, że sukienka, która pięknie prezentuje się na modelce w katalogu, w rzeczywistości nie wygląda już tak dobrze pomimo, że idealnie układa się na figurze. Przyczyną może być niewłaściwe dopasowanie koloru do określonego typu urody.
WIOSNA – osoby o tym ciepłym typie urody charakteryzują się delikatną, jasną, brzoskwiniową karnacją o złotawym odcieniu i skórą, która latem jest podatna na opalanie i na piegi (o złotawym odcieniu), zimą natomiast często się rumieni. Włosy Wiosny mają najczęściej różne odcienie blondu ze złocistymi refleksami, zdarzają się także ciepłe odcienie brązu, natomiast kolor oczu to najczęściej zielony, piwny lub niebieski. Osoby o takiej urodzie powinny unikać ciemnych, bladych i matowych kolorów, wskazane są natomiast barwy ciepłe, żywe i jasne, jednobarwne delikatne tkaniny z subtelnymi motywami.
TAK – złoty, żółty, brzoskwiniowy, kremowy, beż, błękit, jasny brąz, rudy, lila, łososiowy, zielony.
NIE – czarny, biały, czerwony, butelkowa zieleń, ciemny brąz, różowy.
LATO – ten typ urody charakteryzuje się jasną, delikatną karnacją o niebieskawym odcieniu skóry, która może przybrać kolor oliwkowy pod wpływem słońca, z tendencją do piegów o szarym zabarwieniu oraz o popielatym odcieniu włosów (platynowy blond lub brąz). Kolor oczu to najczęściej piwny lub niebieski. Panie Lato powinny wybierać przede wszystkim naturalne, jasne, pastelowe, delikatne barwy i lekkie materiały, unikać natomiast ostrych, kontrastowych kolorów.
TAK – szary, błękitny, brudny róż, mięta, wanilia, złamana biel, grafit, granat, morski, jasnozielony, lawendowy, jasny brąz.
NIE – pomarańczowy, złoty, czarny, ciemny brąz, zgniła zieleń, czysta biel.
JESIEŃ – to osoby o oliwkowej karnacji, często ze złocistym lub brzoskwiniowym odcieniem i skłonnością do złotawych piegów i zaczerwienień skóry pod wpływem słońca (problemy z opalaniem). To ciepły typ, charakteryzujący się złocistym połyskiem włosów, które mogą mieć kolor rudy, ciepłego blondu lub kasztanowy. Panie Jesień mają najczęściej brązowe lub zielone oczy. Podobnie jak Wiosna, ten typ powinien wybierać ciepłe, naturalne barwy i kolory ziemi, nie są wskazane natomiast pastele i bardzo jasne barwy.
TAK – zielony, złoty, brąz, beż, kremowy, khaki, pomarańczowy, oliwkowy, złamana biel, żółty, brzoskwiniowy.
NIE – srebrny, szary, czarny, niebieski, błękitny, różowy, czysta biel, granat.
ZIMA – osoby o tym typie urody mają bardzo jasną, porcelanową cerę o niebieskawym odcieniu lub ciemną oliwkową karnację. W pierwszym przypadku skóra nie jest podatna na opalanie, w drugim natomiast nie ma z tym najmniejszych problemów. Włosy pani Zimy są najczęściej ciemne, o popielatym lub granatowym odcieniu, a oczy mają zdecydowany kolor (najczęściej bardzo ciemny lub zimne odcienie zieleni i błękitu) i lśnią intensywnie. Przy tym typie urody najlepiej wybierać czyste, chłodne i nasycone barwy i zdecydowane kontrastowe zestawienia, unikać natomiast ciepłych kolorów i mało wyrazistych, smutnych barw.
TAK – szary, srebrny, czarny, granat, czysta biel, żółty, ciemny brąz, czerwony, niebieski, granatowy, grafitowy, różowy, błękitny, fioletowy.
NIE – złoty, brązowy, pomarańczowy, żółty, zielony, rudy, beż, khaki.

Alessandra duo 197,00 pln - http://www.mylady.pl
3 komentarze:

  1. Ciekawy artykuł, ale interesuje mnie jedna rzecz, jakie kolory należą do osoby o urodzie pośredniej? Ponieważ w sumie i każdy rodzaj by do mnie pasował i z drugiej strony nie. Mam piwne oczy, bardzo ciemne brązowe, przechodzące w czerń włosy, moja cera jest blada niczym u nieboszczyka, a kilka minut na słońcu bez zabezpieczenia uprzedniego sprawia, że moja skóra jest zaczerwieniona i poparzona. Czy istnieje więc jakiś dobór kolorów dla mnie? Bo tu szczerze nie mogę się odnaleźć.

    OdpowiedzUsuń
  2. Moim skromnym zdaniem skłoniłabym się w kierunku zimy:-) Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
  3. ja chcę być zimą :) fajny artykuł ! pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń